همانطور که می دانید زعفران از نظر کیفیت انواع مختلفی دارد و کشور عزیزمان یکی از بزرگترین تولید کننده و صادر کننده زعفران در دنیا می باشد. بیشترین تولید زعفران دراستانهای خراسان جنوبی و رضوی  می باشد.

به طور میانگین بیشتر زعفران تولید شده در میان تمامی کشورها، کشورما می باشد و لازم به ذکر است که در جهان زعفران نیز به طلای سرخ معروف است و دارای خاصیت بسیار زیادی می باشد به همین دلیل با گذشت زمان قیمت آن بسیار افزایش یافته است. برای کاشت زعفران بهترین زمان آن نیز فصل بهار می باشد و بهترین ماه خرداد است و باید به این مسئله دقت داشته باشیم که در فصل گرم نباید این محصول را بکاریم یعنی هرچه به فصل گرما نزدیک تر بشویم کاشت این محصول نیز عقب تر خواهد افتاد، برای برداشت این محصول باید در فصل پاییز در ماه آذر اقدام کنیم و به میزان کافی باید این کالا آبیاری شود و یکی از خواص این درخت به اینگونه است که پس از کاشت تا 7 الی 8 سال بعد نیاز به کاشت دوباره این محصول نمی باشد.

همانطور که می دانید قیمت زعفران پوشال قلمدار بسیار زیاد می باشد اما برخی از افراد سودجو برای فروش این نمونه از محصولات قیمت آن را نیز کاهش می دهند و با همین سبک مشتریان زیادی را تیغ زده یا بدست می آورند اما با یک الی دو بار مصرف کردن این محصولات متوجه بی کیفیت بودن این محصولات می شوند که البته دیگر دیر است و راهی برای فرد مشتری نیز باقی نمانده است به همین دلیل بارها تاکید داشته ایم که برای خرید زعفران قلمدار همچنین دیگر محصولات ما از جمله حلوا زعفرانی بهتر است به فروشگاه های معتبر نیز سر بزند تا بتوانید خرید خود را به خوبی و بدون کوچک ترین نگرانی انجام دهید. بهتر است بدانید، زعفران به دلیل آنکه برای تولیدش از انواع گیاهان خاص و مقوی استفاده شده است همین مسئله سبب شده که این محصول به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی و با کیفیت به شمار برود.

قیمت زعفران پوشال در مشهد

درجه بندی مختلفی از کیفیت زعفران پوشال در مشهد وجود دارد که به A، B و C تقسیم می شوند و بر همین اساس قیمتهای مختلفی دارند. زعفران به عنوان طلای سرخ شناخته شده است و در گذشته افراد آن را به بزرگان هدیه می دادند چرا که از دیرباز به این محصول علاقه مند بودند. در دوره هخامنشیان برای تزئین نان و خوش عطر کردن مواد غذایی از زعفران بهره می گرفتند و برخی از منابع گفته اند که پادشاهان بدن خود را با روغن و زعفران معطر می کردند. صادرات زعفران از دوره پارت شروع شده است و ایرانیها این ادویه را به چین، روم، عربستان، یونان و غیره صادر می کردند.

باید بدانید که امروزه قیمت زعفران پوشال در تربت حیدریه بسیار افزایش پیدا کرده است و این امر به دلیل کاربردهای بسیار زیاد و خواص بی نظیری است که شامل می شود. در زمان ساسانیان در قبال خرید کاغذهای گران زعفران می دادند و این ادویه در رنگ کردن پارچه ها، نوشتن نامه ها در زمان قدیم، در امور هنری مانند خوشنویسی و نقاشی، تولید فرش کاربرد دارد. انواع مختلفی از زعفران وجود دارد که می توانیم به نگین، دختر پیچ، پوشال، سرگل و غیره در تربت حیدریه اشاره کنیم و هر کدام از آنها با قیمت روز به فروش اینترنتی می رسند. افراد نسبت به انواع این محصول اطلاعی ندارند و ویژگیهای آن را نمی شناسند به همین دلیل ممکن است زعفرانی با کیفیت پایین را خریداری کنند و در قبال آن پول زیادی را بپردازند. هر زعفرانی که رنگ دهی بیشتری داشته باشند، طعم بهتری را هم ایجاد می کنند.

زعفران پوشال معمولی

هیچ چیزی بهتر از زعفران و گل گاو زبان نیست و این محصول به عنوان معجزه ای تمامی دردهای ناشی از این حالت را از بین می برد طول خامه های زعفران ۱ الی ۳ میلی متر است و از رنگ دهی بالایی برخوردار است و این به دلیل وجود کلاله و خامه در یک جا است. به دلیل اینکه زعفران های پوشالی کلاله بیشتری نسبت به زعفرانهای دیگر دارد، قدرت رنگ دهی بیشتری هم دارند و وجود بخش زرد رنگ یا نارنجی در این نوع زعفران دلیلی بر اصل بودن ان می باشد. چون وقتی که خامه به کلاله متصل باشد نشانه ای بر اصل بودن زعفران است انواع زعفران های پوشالی عبارتند از: زعفران پوشال معمولی، زعفران پوشال ضعیف و زعفران پوشال قلدار.

همانطور که اشاره کردیم گیاهان دارویی که ریشه ندارند و به واسطه پیاز زعفران رشد می نماید را زعفران پوشالی معمولی می گویند که دارای عطر و طعم بالایی نسبت به زعفران های دیگر است اما باید گفت که زعفران پوشالی از کیفیت پایین تری نیز در برابر زعفران معمولی برخوردار است. پیاز این گیاه حدود ۷ الی ۱۰ سال در زیر زمین می ماند و گلدهی آن انجام می شود که این پیاز دارای گلبرگ و ساقه ای به رنگ بنفش و غلافی قهوه ای رنگ و گل ان قرمز رنگ می باشد. در برخی از زعفرانها کلاله بسیار نازک و ضعیف می باشد که دلیل آن خاک نامناسب و ناکافی بودن آب در آن منطقه است و به آن زعفران ضعیف می گویند که البته می توان گفت آبیاری بعد از موعد مقرر زمین نیز می تواند عامل ضعیف بودن آن باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *