زعفران وحشی یا کوهی از گونه های زعفران می باشد زعفران وحشی یک نوع گل زنبق است که به صورت خودرو در کوهستان های زاگرس و سایر مناطق ایران می روید گل زعفران وحشی به زعفران شباهت دارد ۹ تا ۱۴ برگ دارد گل‌ آن به رنگ آبی متمایل به بنفش، بنفش، یاسی یا سفید رنگ در طبیعت یافت می شود پیاز آن خوراکی است گل زعفران وحشی خشک شده کوهی از نظر خوراکی و دارویی ارزشمند است ارزش غذایی بالایی دارد مصرف آن باعث حفظ سلامتی بدن می شود.

گل زعفران وحشی خشک شده کوهی

قیمت زعفران کیلویی

قیمت زعفران کیلویی گیاه زعفران بومی ایران می باشد و در این کشور به زعفران، زَرپَران هم می گویند نام علمی آن Crocus sativus می باشد زعفران درگروه زنبقیان قرار می گیرد

زعفران از نظر شکل ظاهری ،گیاهی است پیازدار با گل های به رنگ بنفش روشن، در پایین ساقه زعفران برجستگی وجود دارد و این برجستگی همان پیاز زعفران می باشد کلاله آن به رنگ نارنجی مایل به سرخ است دارای رشته های معطری می باشد رشته های معطر باعث شده است گیاه زعفران معطر باشد و همین رشته ها به همراه کلاله به عنوان زعفران به فروش می رسد زعفران خواص فوق العاده ای دارد از آن کاربرد زیادی صورت می گیرد زعفران ارزش غذایی بالایی دارد از آن به عنوان خوراکی و دارویی استفاده می شود از زمان قدیم زعفران را به عنوان ادویه و طعم دهنده غذاهای مختلف استفاده می کردند.

برای این منظور از کلاله و خامه زرشکی رنگ گل زعفران استفاده می کردند کلاله و خامه گل ها را جمع آوری می کردند و سپس آن ها را خشک می کردند محصول به دست آمده را به عنوان ادویه و طعم دهنده غذا استفاده می کردند همچنین از آن برای رنگ دهی در غذاها استفاده می شود زعفران با ارزش ترین و گران قیمت ترین ادویه جهان می باشد ایران به علت اینکه خاستگاه اصلی این گیاه است از بزرگترین تولید کنندگان زعفران در جهان می باشد ایران با داشتن مقام اول در صادرات زعفران،بزرگترین صادر کننده زعفران در جهان می باشد صادرات زعفران از ایران به کشورهای زیادی در جهان صورت می گیرد.

زعفران بعد از صادرات نفت یکی از مهمترین صادرات غیر نفتی ایران می باشد و ارز آوری زیادی برای کشور ما دارد مقادیر زیادی از زعفران تولیدی کشور به خارج صادر می شوندبرای همین زعفران از مواد صادراتی می باشد قیمت جهانی این محصول زیاد می باشد قیمت زعفران کیلویی ایران به علت کیفیت بالای این محصول و ارزش غذایی زیادی که دارد بالا می باشد قیمت زعفران کیلویی ایران را برحسب عوامل مختلفی محاسبه می کنند از جمله اینکه این محصول از نوع درجه یک می باشد و بسیار معطر است عطر و طعم خوبی به غذاها می دهند باعث رنگ دهی بهتری به غذا می شود به علت کیفیت بالایی که دارد ارزش دارویی آن بالا است مصرف آن به حفظ سلامتی بدن کمک می کند.

گل زعفران وحشی

گل زعفران وحشی گل زعفران وحشی یا کوهی از گیاهانی است که بسیار به زعفران شباهت دارد این گیاه را به نام های دیگری از قبیل چیدم، پی شوک، جو قاسم، گل خیار هم می نامند زعفران وحشی از گیاهان خوراکی است که در مناطق زیادی از ایران به صورت خودرو می روید بیشتر در کوهستان های زاگرس یافت می شود زعفران وحشی را با نام علمی Crocus haussknechtii نام گزاری کرده اند این گیاه از گونه‌های زعفران است از نظر شکل ظاهری هم شبیه آن است.

گل زعفران وحشی در فصل بهار و زمستان یافت می شود از گیاهان خودرو می باشد غده های آن خوراکی می باشند زعفران وحشی از نظر شکل ظاهری ۹ تا ۱۴ برگ دارد این برگ ها دراز هستند که دارای مژک و حاشیه زبر می باشند ارتفاع ساقه آن کم می باشد این ارتفاع از ۵ تا ۱۵ سانتی‌متری است زعفران وحشی پیاز توپر بزرگی دارد شکل پیاز آن به حالت کروی و پوشیده از رشته‌های انبوه درهم با حفره‌های کشیده و باریک است گل‌های زعفران وحشی یا کوهی به رنگ های آبی متمایل به بنفش، بنفش،یاسی و سفید رنگ هستند این گل ها بیضی شکل می باشند کلاله آن توده ای و کلفت‌ به رنگ زرد متمایل به قرمز است.

زعفران مجتهدی

زعفران مجتهدی زعفران از گیاهان بومی کشور ایران می باشد.که در مناطق وسیعی از آن کشت می شود.به این گیاه طلای قرمز هم می گویند.چون ارزش بسیار بالایی دارد.

زعفران از نظر خوراکی و دارویی کاربرد فراوانی دارد.از ادویه های پر مصرف در جهان می باشد.که طعم و عطر فوق العاده ای به غذاها می دهد.به عنوان چاشنی باعث خوشمزه تر شدن انواع غذا ها می شود.

گیاه زعفران از گیاهان معطر می باشد.از گیاهانی است که پیاز دارند.گل های آن به رنگ بنفش و کلاله و خامه آن زرشکی رنگ است.و حاوی پیازی در انتهای ساقه می باشد.

ایران یکی از تولید کنندگان اصلی زعفران در جهان می باشد.و در صادرات زعفران رتبه اول را در جهان دارد.کیفیت زعفران تولیدی ایران بالا می باشد.

زعفران مجتهدی یکی از معتبرترین برندهای تولیدی زعفران در ایران می باشد.این فروشگاه با تولید زعفران درجه یک و عرضه آن در بازارهای داخلی و خارجی برای پاسخگویی به نیاز مشتریان اقدام نموده است.

فروشگاه مجتهدی با عرضه زعفران اعلا و درجه یک به صورت اینترنتی برای مشتریان خود اقدام کرده است.تا با مراجعه به سایت آن در هر ساعتی از شبانه روز قادر به خرید باشند.

این محصول با کیفیت بالا و قیمت مناسب توسط فروشگاه مجتهدی عرضه می شود.شما می توانید از مرغوبیت بالای محصول اطمینان لازم را داشته باشید چون فروشنده کیفیت آن را تضمین می کند.

شربت گلاب و زعفران

شربت گلاب و زعفران زعفران را طلای سرخ هم می نامند.چون این گیاه ارزش بسیار بالای دارد. از آن برای مصارف خوراکی و دارویی استفاده می کنند. این گیاه ارزش غذایی بالایی دارد.

زعفران به عنوان یک گیاه دارویی هم شناخته می شود و این گیاه مصارف دارویی هم دارد چون از گیاهان بومی ایران است. زعفران تولیدی ایران از کیفیت بالاتری نسبت به زعفران های دیگر برخوردار هستند.

زعفران با داشتن ویژگی های فوق العاده ای که دارد باعث شده است تا کاربرد زیادی داشته باشد. استفاده از آن در غذاها باعث خوشمزه شدن آن ها می شود.

زعفران از گیاهان معطر می باشد. این گیاه طعم و عطر خوبی دارد. استفاده از آن در مواد خوراکی باعث خوش رنگ شدن این مواد می شود.

زعفران خواص دارویی زیادی دارد. و از آن در طب سنتی برای بیماری های زیادی استفاده می شود. از جمله فواید زعفران برای سلامتی، می‌توان به خاصیت آنتی اکسیدانی و ضد التهابی آن را نام برد.

با داشتن این ویژگی از زعفران برای بیمارهای قلبی و ریوی استفاده می کنند. ویژگی دیگر زعفران داشتن خاصیت ضد افسردگی و نشاط آور است همچنین از آن به عنوان مسکن و کاهش دهنده درد هم استفاده می شود.

زعفران خاصیت ضد عفونت کنندگی دارد. برای همین برای بیمارهای عفونی کاربرد دارد. باعث تقویت سیستم گوارش و هضم بهتر غذا می شود. برای پوست و مو هم مفید است.

گلاب را از گل های محمدی تولید می کنند. گل محمدی یکی از گل های دارویی بومی ایران می باشد که دارای عطر فوق العاده ای می باشد و گل محمدی برای حفظ سلامتی بدن مفید است چون باعث تقویت بدن و پوست و مو می شود.

گلابی که از گل های محمدی تولید شده است خواص و کاربرد زیادی دارد. از جمله خواص فوق العاده گلاب می توان به خواصیت درمانی آن برای دندان ها اشاره کرد.

گلاب از افت دهان جلوگیری می کند. باعث کارکرد بهتر دستگاه گوارش می شود. در درمان یبوست کاربرد دارد. باعث تقویت پوست و مو می شود، کن و آرام بخش است، از آلزایمر جلوگیری می کند و ضدعفونی کننده است.

برای تهیه شربت گلاب و زعفران ابتدا زعفران را کوبیده و در یک استکان با مقداری یخ ریخته تا رنگ بدهد سپس آب و شکر را در یک ظرفی ریخته و آن را روی شلعه گاز با حرارت ملایم می گذارید تا جوش بیاید و به قوام برسد.

پس از قوام آمدن مواد شعله گاز را خاموش کرده و صبر کنید مواد سرد بشود بعد از آن زعفران آماده شده و گلاب را به مواد اضافه کرد. وبعد از آن شربت گلاب و زعفران شما آماده برای مصرف است.

شربت زعفران و گلاب نشاط آور است و این شربت باعث رفع عطش ،ضد اضطراب، ضد افسردگی و استرس می باشد همچنین اشتها آور و تقویت کننده دستگاه گوارش است.

برای درمان یبوست و درمان نفخ معده، و زخم معده هم کاربرد دارد. برای قلب مفید است و باعث بهبود آفت دهان، پاکسازی کلیه ها و تقویت حافظه می شود.

زعفران و فشار خون

زعفران و فشار خون زعفران از گیاهانی است که بسیار پر مصرف می باشد. این گیاه هم مصرف خوراکی دارد و هم مصرف دارویی دارد زیرا ارزش غذایی آن زیاد می باشد. از ادویه های معروف و شناخته شده در جهان می باشد.

زعفران گران بها ترین ادویه جهان می باشد. به علت معطر بودن باعث خوش عطری غذاها می شود و رنگ زیبایی دارد در نتیجه روی طعم و مزه و رنگ غذاها تاثیر فوق العاده ای می گزارد.

زعفران حاوی ترکیبات زیادی است. از جمله ترکیبات آن انواع مواد معدنی از قبیل مس، آهن، پتاسیم، کلسیم و غیره است همچنین با داشتن موادی از قبیل سافرانال، نیاسین، کروسین و غیره که از موادی محسوب می شوند که نقش تاثیرگذاری بر بهبود و کنترل بسیاری از بیماری ها از جمله فشار خون را دارند برای همین زعفران از گیاهانی است که باعث تنظیم فشار خون می شود.

زعفران خواص در مانی زیادی دارد و باعث بهبود بسیاری از بیماری از جمله بیماری های ریوی و بیماری های قلبی می شود در نتیجه در، گردش خون و خون رسانی به اندام های بدن نقش زیادی دارد.

و از این طریق هم باعث تنظیم فشار خون در بدن می شود این ویژگی ها نشان دهنده تاثیر موثر و زیاد زعفران بر روی فشار خون می باشد

زعفران با داشتن طبع گرم و خشک و مقادیر بالای آنتی‌اکسیدان‌ها مفید می‌تواند باعث گردش خون بهتر قلب و عروق خونی بشود و با این کار منجر به کاهش فشار خون می شود.

برای اینکه از خاصیت زعفران در درمان و کنترل فشار خون بهره مند شوید باید به صورت اصولی و علمی از آن استفاده کنید در اثر مصرف متعادل زعفران می توانید فشار خون را کنترل کنید.

زعفران تربت حیدریه

زعفران تربت حیدریه زعفران از مواد با ارزشی است که در طبیعت یافت می شود این گیاه با داشتن خواص فراوان از گیاهانی با ارزش غذایی بالا می باشد.

مواد معدنی و و یتامین های زیادی در زعفران وجود دارند و ترکیبات موجود در زعفران به حفظ سلامتی بدن کمک زیادی می کنند. از این گیاه در طب سنتی برای درمان و کنترل بیماری های زیادی استفاده می شود.

همچنین زعفران از گران ترین ادویه های جهان می باشد علت قیمت بالای زعفران ترکیبات با ارزش آن می باشند که باعث بهبود و درمان انواع بیماری ها می شوند زعفران معروف ترین ادویه در جهان است.

گیاه زعفران بومی ایران می باشد ولی در سایر نقاط جهان هم کشت می شود. ایران از بزرگترین تولیدگنندگان و صادرکنندگان زعفران در جهان می باشد.

در شهرهای زیادی از ایران زعفران کشت می شود. یکی از قدیمی ترین مناطق مورد کشت آن شهر تربت حیدریه می باشد این شهر یکی از بزرگترین مناطق مورد کشت زعفران در ایران می باشد.

زعفران تربت حیدریه یکی از برترین برند های زعفران ایران می باشد. این شرکت بخش بزرگی از زعفران ایران را تامین می کند.

هر ساله مقادیر زیادی از زعفران را وارد بازار می کند. زعفران تولیدی تربت حیدریه از زعفران های درجه یک ایران می باشد. برای خرید زعفران از این شرکت می توانید به صورت مستقیم از طریق سایت شرکت تربت حیدریه اقدام کنید. این تولیدی با عرضه زعفران با کیفیت بالا و با قیمت مناسب اقدام کرده است. ارسال محصول به سراسر کشور صورت می گیرد.

زعفران کادو

زعفران کادویی زعفران از گیاهان با ارزش در جهان محسوب می شود این گیاه هم به صورت دارویی و هم به صورت خوراکی مصرف می شود و کارکرد زیادی دارد.

از زعفران در در مان و کنترل انواع بیماری ها استفاده می کنند و به عنوان ادویه و طعم دهنده در آشپزی از آن استفاده زیادی می شودزیرا زعفران باعث خوش رنگ و خوش طعم و عطر غذا ها می شود.

به علت ارزش غذایی بالایی که دارد قیمت آن در بازارهای جهانی بالا می باشد از آن به عنوان طلای سرخ یاد می کنند.ایران به علت اینکه خاستگاه اولیه زعفران است از تولید کنندگان بزرگ زعفران در جهان است و کیفیت و مرغوبیت زعفران ایرانی بسیار بالاست و این محصول از محصولات صادراتی کشور میباشد. زعفران حاوی مواد معدنی فراوان و انواع ویتامین ها است.

مصرف زعفران باعث تقویت حافظه و بهبود گردش خون و سلامتی بدن می شود و مصرف اصولی زعفران فواید زیادی برای بدن دارد و باعث حفظ سلامتی آن می شود.

زعفران کادویی یکی از با ارزش ترین کادو ها می باشد چون این گیاه ارزش مادی زیادی دارد و همچنین به عنوان یک اکسیر سلامتی ارزش فوق العاده ای دارد.

ما با عرضه زعفران درجه یک در بسته بندی متنوع و زیبا به صورت زعفران کادویی این امکان را برای مشتریان فراهم کرده ایم. تا از این زعفران ها به عنوان کادو برای اشخاص مورد علاقه خود بهره ببرند.

این زعفران کادویی به عنوان هدیه می تواند دل هر دوستی را شاد کند. برای خرید این محصولات می توانید به سایت ما مراجعه کنید. آشنایی را شاد کند. باتوجه به خواص دارویی زعفران این امر میتواند ارزش چندین برابری داشته باشد. پک های هدیه زیبای زعفران قائنات شامل بسته های زیبای خاتم و باکس های چوبی زیبا جهت خرید اینترنتی زعفران ارائه می گردد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *