زعفران جزو ادویه های بسیار گران قیمت است که از آن به عنوان طلای سرخ نیز یاد می شود و در اغلب کشورها از این محصول در صنایع مختلفی نظیر آرایشی و بهداشتی ، خوراکی و دارویی استفاده می شود. این ادویه برای طعم و رنگ دادن به اکثر غذاهای ایرانی مورد استفاده قرار می گیرد و طرفداران بسیار زیادی نیز دارد. آراد برندینگ شما را به خواند مطالب بیش تر در خصوص این محصول دعوت می کند.

زعفران در استان خراسن رضوی و شهرستان قائنات در حجم انبوه تولید می شود و زمان برداشت این محصول اواسط فصل پائیز می باشد. برای چیدن این محصول باید از دست استفاده شود و زمان زیادی نیز برای برداشت آن صرف می شود. این محصول دارای دسته بندیهای مختلفی است و هر دسته نیز دارای قیمتهای مختلف و کیفیتهای گوناگونی می باشند. قیمت خرید زعفران با توجه به سرگل یا نگین بودن آن متفاوت می باشد.

برای آسیاب کردن زعفران می توانید از هاونگهای سنگی یا آسیابهای کوچک دستی استفاده کنید که در این صورت هیچ گونه هدر رفتی نخواهد داشت. مصرف زعفران می تواند به حفظ سلامت قلب و عروق شما کمک شایانی کند از این رو توصیه می شود در روز مقداری زعفران مصرف نمایید. قیمت فروش زعفران با توجه به کیفیت و مدلهای دیگری که دارد می تواند متفاوت باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *