نایلون

در واقع نایلون وکیوم لباس دارای اندازه ها و ضخامت های مختلف هستند. ضخامت آنها برای کیسه های وکیوم استاندارد است و برای اکثر محصولات مناسب است. انتخاب مناسب برای نیازهای خود و محصولاتی که بسته بندی می کنید بسیار مهم است.

جاروبرقی مزایای زیادی دارد. خطر آلودگی باکتریایی را که در نگهداری مواد غذایی بسیار مهم است، کاهش می دهد. بنابراین، مطمئن شوید که یک کیف باکیفیت برای نیازهای خود انتخاب می کنید.

خرید کیسه های باکیفیت برای بسته بندی شما ضروری است. بنابراین، کیفی بخرید که متناسب با نیاز و بودجه شما باشد.
کیفیت کیسه های وکیوم اثربخشی محصول بسته بندی شده در داخل آن را تعیین می کند. کیف های باکیفیت برای مدت طولانی دوام خواهند داشت زیرا از مواد مرغوب ساخته شده اند. آنها همچنین خطر ابتلا به آلرژی و سایر بیماری ها را کاهش می دهند.

بنابراین، یک کیف خوب بخرید و برای مدت طولانی از آن استفاده کنید. اگر قصد دارید از جاروبرقی خود برای نگهداری مواد غذایی استفاده کنید، همیشه باید کیسه های قابل استفاده مجدد بخرید. نه تنها در هزینه کیسه ها صرفه جویی می کنید، بلکه با کاهش ضایعات به محیط زیست نیز کمک خواهید کرد.

نایلون
کیسه‌های خلاء در کاربردهای مختلفی استفاده می‌شوند: حفاظت از مواد غذایی، فشرده‌سازی پارچه‌ها، محافظت از دستگاه‌های الکترونیکی و غیره.

اندازه‌ها، ضخامت‌ها و انواع مختلفی برای گنجاندن انواع محصولات موجود است. مکانیسم آنها ساده است: هوای داخل کیسه را مکیده و مطمئن شوید که کیسه مانعی برای انتشار هوا است.
ترکیب مواد کیسه‌ها عاملی حیاتی برای اطمینان از نفوذناپذیر بودن کیسه‌ها و مهر و موم شدن به استاندارد بالا برای نگه داشتن خلاء است. بهترین راه برای ساخت کیسه وکیوم استفاده از فیلم چند لایه است زیرا مشخصات مختلفی را ارائه می دهند.

لایه داخلی به طور مستقیم با مواد غذایی یا محصولات حساس در تماس است، بنابراین هیچ واکنشی بین کیسه ها و محصولات ذخیره شده وجود ندارد. بهترین ماده برای این منظور پلی اتیلن (PE) است که کیفیت آب بندی را تضمین می کند.

پلی آمید در لایه بیرونی یک لایه مانع ایجاد می کند که یک کیسه خلاء مناسب ایجاد می کند. کیسه های موجود در بازار ضخامت مناسبی از پلی آمید دارند و از محصولات ذخیره شده در برابر اکسیداسیون یا سایر آسیب های ناشی از انتشار هوا محافظت می کنند.

20 تا 30 میکرومتر پلی آمید در لایه بیرونی یک لایه مانع برای ورود هوا ایجاد می کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *