نود و پنج درصد از زعفران کل دنیا در ایران به مرحله بهره برداری می رسد. زعفران نوعی ادویه گران قیمت است که در استان خراسان و در شهرهایی که دارای آب و هوایی گرم و خشک است کشت می شود. بهترین زمان کاشت زعفران اردیبهشت ماه و اوایل خرداد می باشد و زمان برداشت آن نیز در ماه های اول فصل پاییز است. نحوه کاشت و زمان مناسب برداشت زعفران می تواند در کیفیت و قیمت نهایی محصول نقش مهمی را ایفا کند. آراد برندینگ شما را به خواندن مطالبی بیش تر در خصوص این محصول دعوت می کند.


همان طور که می دانید زعفران یک ادویه گران قیمت و دارای ارزش بسیار بالایی است و خاصیت درمانی زیادی نیز دارد. از زعفران به عنوان یک داروی ضد افسردگی، کاهش دهنده درد، بهبود مشکلات تنفسی، شفاف کننده پوست و غیره می توان نام برد. قیمت 5 گرم زعفران بر اساس درجه بندی که دارد تعیین می شود و زعفران سوپر نگین جزو گران ترین و زعفران ریشه جزو ارزان ترین نوع این محصول می باشد.

نحوه برداشت زعفران بسیار سخت و فقط افراد خاصی توانایی انجام آن را دارند و یکی از علل گران بودن این ادویه نیز همین مسئله می باشد. زنان از زعفران علاوه بر تهیه غذا و عطر و طعم دادن به آن استفاده می کنند برای کاهش دردهای دوران قاعدگی خود نیز از این محصول استفاده می کنند. مردان نیز برای تقویت اسپرم و جلوگیری از زود انزالی خود از زعفران استفاده می کنند. خرید زعفران صادراتی در ماه های آبان، آذر و دی رونق بیش تری دارد و به دلیل تازه بودن قیمت آن کمی بیش تر است. در بیش تر کشورهای جهان از این محصول در موارد مختلفی نظیر آرایشی و بهداشتی، دارویی، غذایی و درمانی استفاده می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *