غذای ماهی

امروزه فروشگاه‌های حیوانات خانگی تعداد زیادی غذا ماهی آکواریوم مختلف را برای ماهی‌های آکواریومی عرضه می‌کنند، در این وفور انتخاب یک غذای واقعا سالم و با کیفیت می‌تواند دشوار باشد.

غذای ماهی های آکواریومی به اشکال مختلف موجود است: به صورت قرص، چیپس، چوب، پولک، خرد شده و دانه بندی شده.

غذای ماهی به صورت قرص: مناسب برای ماهی های ته، میگو و حلزون، زمانی که وارد آکواریوم می شود، قرص بلافاصله به ته می رود و بقیه ساکنان آکواریوم شما ممکن است متوجه آن نشوند.

غذای ماهی به شکل چیپس یا پولک: مناسب برای ماهی هایی که در قسمت میانی آکواریوم شنا می کنند (شرط، گوپی، گورامی، اورناتوس و غیره)، زیرا پولک ها به تدریج در آب فرو می روند.

این غذاها ارزش غذایی کمی دارند و می توانند فیلترها و آب آکواریوم را آلوده کنند.

غذای ماهی

بنابراین، اگر به حیوانات خانگی مقدار بهینه غذا را بدهید (یعنی در عرض 2-3 دقیقه بدون هیچ اثری آن را بخورند)، روزهای ناشتا لازم نیست.

علاوه بر این، گونه هایی وجود دارند که باید هر روز تغذیه شوند.

بنابراین، برخی از ماهی های همه چیز خوار (به عنوان مثال، لالیوس، بارب، ماهی قرمز، فرشته ماهی، سیکلید) به طور طبیعی روده درازی دارند که برای عملکرد صحیح باید دائماً پر شود.

همین امر در مورد ماهی زنده زا نیز صدق می کند.

اما برای گونه های درنده، چنین روزهای “گرسنگی” حتی مفید است پس از یک وعده غذایی دلچسب، ساکنان زیر آب می توانند برای هضم غذا مدتی استراحت کنند.

غذاهایی وجود دارد که می توان آنها را به صورت دوره ای در رژیم غذایی ماهی های آکواریومی گنجاند.

اول از همه، ما در مورد غذاهای دریایی، سبزیجات و سبزیجات صحبت می کنیم – یک بار در هفته می توانید حیوانات خانگی خود را با آنها نوازش کنید.

با این حال، باید مطمئن باشید که همه این محصولات حاوی مواد مضر نیستند و به درستی فرآوری شده اند.

در غیر این صورت حیوانات خانگی می توانند قربانی انگل شوند و درمان آنها بسیار دشوار خواهد بود.

به همین دلیل توصیه می کنیم از آزمایش و انتخاب غذاهای آماده خشک، زنده، منجمد و سبزیجات خریداری شده از مکان های مورد اعتماد برای ماهی استفاده نکنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *