سولفات

وقتی آب از یک شیر آب می ریزد، مشتریان مایعی شفاف، بی بو و بی رنگ و بدون طعم قابل توجه را پیش بینی می کنند.

Bell Chem، یک محصول تصفیه آب و تامین کننده مواد شیمیایی ، توصیه می شود تا آب را به چیزی که به عنوان آب آشامیدنی در نظر گرفته می شود نزدیک کند.

سولفات آلومینیوم مایع فسفر، کربن آلی کل، نیاز بیوشیمیایی اکسیژن و مواد جامد معلق را حذف می کند. همچنین آب را با نفی بار آن و نزدیک‌تر کردن آن به PH خنثی ۷ بافر می‌کند.

از آنجایی که ذرات کوچک و شناور فسفر را لخته می‌کند، فیلترهای رسوب سنگین‌تر به پایه ظرف فیلتر می‌شوند، فرآیندی که به عنوان رسوب شناخته می‌شود. آب باقی مانده کمتر کدورت و شفاف تر است.

به روشی مشابه، سولفات آلومینیوم مایع برای دریاچه ها و حوضچه های آب شیرین مفید است زیرا فسفات ها و سایر مواد مغذی لازم برای رشد جلبک ها را لخته می کند.

سولفات

زمانی که جلبک ها دیگر منبع غذایی نداشته باشند، سرعت شکوفایی جلبک ها بسیار کاهش می یابد.

جزء اسیدی بستر مرغ با افزودن سولفات آلومینیوم مایع در مرغداری ها به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. بوی حاصل بسیار کمتر تند است.

در کارخانه های کاغذسازی، سولفات آلومینیوم مایع pH حمام آب را تثبیت می کند، گام را کنترل می کند، ناخالصی ها را حذف می کند و اندازه رزین را کاتالیز می کند.

در تولید رنگ، سولفات آلومینیوم مایع به عنوان یک ماده خشک کننده عمل می کند زیرا رنگ ها را به سطوح سخت و نرم ثابت می کند.

از دیگر کاربردهای جالب سولفات آلومینیوم مایع می‌توان به فوم در کپسول‌های آتش‌نشانی، جوش شیرین، تولید صابون و دئودورانت‌ها، در کود به عنوان افزودنی خاک و در ساخت پوشش‌های بیسبال لیگ برتر اشاره کرد که به توپ پوستی محکم و بادوام می‌دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *