زعفران خود منحط، عجیب و غریب، جذاب به نظر می رسد. رشته های قرمز با رنگ زرد زیبایی آتشینی که بشر برای هزاران سال مقاومت پذیر یافته است بسیاری از مردم می دانند که زعفران ایرانی کمیاب و گران است، اما بسیاری هرگز این شانس را نداشته اند که جذابیت های ظریف و پیچیده آن را برای خود تجربه کنند. برای این افراد، امیدواریم کمی تاریخچه و شرح این با ارزش ترین ادویه جات ترشی جات به شما کمک کند تا شما را متقاعد کند.

زعفران-3.jpg (600×400)

زعفران چیست؟

این محصول از گلی که به نام زعفران شناخته می‌شود، برداشت می‌شود. هر شکوفه از این کروکوس سه سبک زرد تولید می کند که هر کدام با کلاله قرمز زرشکی به پایان می رسد. ترکیب سبک طلایی و کلاله زرشکی چیزی است که ما به عنوان نخ زعفران می شناسیم. این نخ ها با دست چیده و خشک می شوند و در نتیجه یک ادویه خوشبو و زیبا به دست می آید که در سراسر جهان ارزشمند است. زعفران قائنات یکی از مرغوب ترین انواع زعفران در ایران می باشد.

چرا زعفران اینقدر گران است؟

اکنون که می‌دانید  زعفران درجه ۱ از کجا می‌آید، ممکن است هنوز در این فکر باشید که چرا اینقدر گران است. پاسخ، به طور خلاصه، این است که برداشت بسیار دشوار است. زعفران زعفران فقط در یک دوره کوتاه در پاییز شکوفا می شود. هنگامی که یک گل شکوفا شد، باید در همان روز برداشت شود، زیرا تقریباً بلافاصله شروع به پژمرده شدن می کند. از آنجایی که هر گل فقط دارای سه کلاله ظریف است، برای تولید یک پوند زعفران ریاسی خشک به بیش از 50000 گل نیاز است. با توجه به کار فشرده مورد نیاز برای یک محصول نسبتاً کم، درک اینکه چرا زعفران اینقدر گران است دشوار نیست.

نحوه استفاده از زعفران

ما می دانیم که شما به چه فکر می کنید. خیلی خوب است که بدانید چرا زعفران مشهد کمیاب و گران است، اما با آن چه کنم؟ زعفران چه مزه ای دارد؟ پاسخ به این سوال به همین سادگی نیست. با توجه به فضای اسرارآمیز پیرامون ادویه، به نظر می رسد زعفران برای افراد مختلف ویژگی های متفاوتی دارد. برخی به طعم شیرین و عسل مانند آن توجه می کنند، در حالی که برخی دیگر آن را خاکی و مشک دار می دانند. با این حال دیگران قادر به تشخیص تعادل این دو هستند. زعفران به خاطر رنگش و طعم آن ارزشمند است، و رنگ طلایی و غنی را به دستور العمل های مختلف از ریزوتو زعفران گرفته تا انواع کاری و بویلابیس کلاسیک فرانسوی می بخشد. حتی می توان از آن برای دسرهایی مانند پودینگ، کیک و برنج شیرین و غذاهایی مثل ته دیگ مرغ زعفرانی استفاده کرد. اگر نگران هزینه ها هستید، نگران نباشید کمی راه طولانی را طی می کند. برای بیشتر غذاها فقط به 1 تا 3 نخ زعفران نیاز دارید تا اثر دلخواه را داشته باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *