آلو

اضافه وزن یکی از نگرانی‌ها و دغدغه‌‌های بسیاری از افراد است. یکی از خواص آلو بخارا کیلویی این است که سموم را از بدن می‌زداید، از یبوست جلوگیری می‌کند و به‌صورت طبیعی وزن را کاهش می‌دهد.

آلو سرشار از فیبر و آنتی‌اکسیدان است و هر دوی این‌ها به هضم راحت‌تر و سوخت‌وساز بهتر کمک می‌کنند. آلو حاوی اسیدسیتریک است که نمی‌گذارد عضلات بدن بگیرند و بدن دچار خستگی شود.

آلو معمولاً به دو صورت ساده و یا به‌صورت خورشتی یا آلو بخارا رشد می‌کند. در تهیه معمولی، آن را شسته سپس در آفتاب خشک می‌کنند. در این حالت پشت و روی آلو همراه با آلو خشک شده و قابل استفاده می‌شود.

عملکرد کبد و روده‌ها را تقویت می‌کند. بنابراین، خوردن آلو یا نوشیدن آب‌آلو به‌صورت مرتب می‌تواند به شما کمک کند که از شر این چند کیلو اضافه‌وزن خلاص شوید.

آلو

آلو می‌تواند جلوی فرسودگی غدد فوق‌کلیوی را بگیرد و حتی اثر معکوسی بر آن‌ها بگذارد. غدد فوق‌کلیوی تعادل هورمون‌ها را حفظ می‌کنند و به‌همین‌خاطر باعث می‌شوند ریزش موها متوقف و رشدشان افزایش بیابد.

آلو سرشار از آهن است و به‌همین‌خاطر گردش خون را افزایش و مویرگ‌ها را بازسازی می‌کند؛ موی قوی‌تر و ضخیم‌تر از نتایج این اتفاق است. فیتونوترینت‌های [مواد مغذی گیاهی] موجود در آلو، بعد از خوردن غذا، انتشار گلوکز در بدن را کنترل و میزان انسولین خون را در بین وعده‌های غذایی تنظیم می‌کنند.

بنابراین، به بیماران دیابتی توصیه می‌کنیم آلو را در رژیم غذایی خود اضافه کنند، چون این میوه وضعیت را بدتر نمی‌کند و بدن را سالم نگه می‌دارد.میزان کلسترول در حال گردش را در بدن کم می‌کند.

فیبرهای حل‌شدنی میزان کلسترول تولیدشده در کبد را نیز مهار می‌کنند. پس با توجه به این توضیحات، یکی از خواص آلو این است که به کاهش کلسترول بدن کمک می‌کند.

آلو می‌تواند موهای آسیب‌دیده را درمان و بسیاری از اختلالات مربوط به مو را رفع کند؛ اختلالاتی که به فولیکول‌ها آسیب می‌زنند و جلوی رشد درست موها را می‌گیرند.

آلو با کچلی مردان نیز مقابله می‌کند.آلو میوه‌ای سرشار از رنگدانه است و نه‌تنها با ریزش مو مبارزه می‌کند، بلکه رنگ طبیعی موها را هم حفظ می‌کند. همچنین جلوی سفیدشدن زودرس موها را هم می‌گیرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *